Aneta Krasińska

"Nauczycielka z getta"

Okładka
Podczas II wojny światowej młoda nauczycielka Laura, z miłości do męża pochodzenia żydowskiego, podejmuje drastyczną decyzję i dobrowolnie wkracza do łódzkiego getta. Nie ma pojęcia, na co się pisze. Wie jedno – kocha i nie potrafi żyć bez swojego świeżo poślubionego małżonka.

Powieść obyczajowa z historią w tle
W getcie dowiaduje się o tyranii, głodzie i śmierci. Każdego dnia Żydzi stłoczeni na małym kawałku ziemi umierają na jej oczach, a ona nie może temu zaradzić. Wycieńczająca, wielogodzinna praca i głód to codzienność, w której Polka stara się przetrwać, a przy tym zachęcać dzieci do nauki. To jest misja, którą stara się realizować bez względu na okoliczności. Na początku uczy w szkole, ale po jej zamknięciu kontynuuje naukę w domu. Tyle że stać na nią nielicznych Żydów, którzy jeszcze mają jakieś środki finansowe. Z czasem pieniądze potrzebne są na ważniejsze potrzeby – jedzenie.
Laura kocha rodzinę męża i robi wszystko, by ją ocalić, ale Naziści skutecznie jej to utrudniają, wsadzając jej męża do więzienia. Kobieta nie traci nadziei na ratowanie bliskich jej sercu osób.

Laura wybrała miłość i poszła tam, skąd każdy pragnął się wydostać.

Powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami w łódzkim getcie w czasie II wojny światowej.

Pierwszy tom zatytułowany "Nauczycielka z getta".

Premiera 16 marca 2022 r.

Opublikowana: 16 marzec 2022

Wydawca: Wydawnictwo Jaguar

Format książki

papier ( 9788382660777 )