Aneta Krasińska

Uczuciowość i uczucia w powieści "W sieci uczuć"

W powieści W sieci uczuć, jak sam tytuł wskazuje, mowa jest o uczuciach, które są nieodzownym elementem życia każdego człowieka. 


images%2B%25281%2529.jpgGłówna bohaterka rozdarta jest pomiędzy uczuciami i powinnością wobec matki, która stara się jej zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju, a pierwszymi miłostkami do mężczyzn.


Matka odejmuje sobie od ust, byleby zapłacić za dodatkowe lekcje języka niemieckiego, które mają się stać kluczem do lepszego życia jej córki. Całkowicie pochłonięta pracą i obowiązkami oddala się od córki i coraz mniej ją rozumie. Ma duże oczekiwania wobec swojego dziecka, dla którego się poświęca. 


Ojciec znikł z życia Kamili, a pustka, choć niewypowiedziana, jest nie do wypełnienia. Być może to dlatego związek, który buduje z chłopakiem, jest "koślawy", ale dziewczyna zdaje się tego nie dostrzegać. Tak jakby nie miało znaczenia, czy ta osoba coś sobą reprezentuje, czy też nie. Jego macki coraz bardziej ja oplatają i z każdą chwilą jest jej coraz trudniej powiedzieć: STOP.

Od 2 do 10000 znaków