Aneta Krasińska

Kulisy pisania powieści "Gdy opadły emocje"

Zaglądanie za kulisy ostatnio stało się bardzo modne. Chcemy znać tajemnicę powstawania czy to filmu, czy serialu dlatego pomyślałam, że równie ciekawe może być opowiedzenie o tym, co mnie zainspirowało i zachęciło do napisania książki pod tytułem Gdy opadły emocje.
53514188_343127666312688_403847455920724

Może was zaskoczę, ale historia opowiedziana w powieści wcale nie jest moją historią. Oczywiście kilkanaście lat temu skończyłam liceum i zdałam maturę, i nieraz myślałam o zorganizowaniu klasowego spotkania. Przyznam szczerze, że dopiero niedawno mi się to udało i było to dla mnie ogromnym przeżyciem i niesamowitą radością, dlatego też powieść postanowiłam zadedykować mojej wychowawczyni z liceum pani Ewie Dymek oraz moim kolegom i koleżankom, z którymi przez 4 lata spotykałam się dzień w dzień, usiłując zgłębiać tajniki wiedzy i wcale nie mam na myśli tylko tej wiedzy pochodzącej z książek, ale również wiedzy doświadczalnej zdobywanej w trakcie wspólnych wycieczek, dyskotek czy prywatek. To był rzeczywiście cudowny czas i najlepszy okres w moim życiu, do którego chętnie wracam. To czasy, kiedy nikt z nas nie miał markowych ubrań, ani bogatych rodziców, których stać było na wczasy za granicą, ale jedno, co mieliśmy wszyscy, to chęć rozmowy, wspólnie spędzonego czasu i zabawy.


Z ogromnym sentymentem wspominam moją klasę w liceum i cieszę się, że po latach mimo różnych zobowiązań udało nam się spotkać, porozmawiać i naprawdę miło spędzić czas. Jednocześnie mam nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.


Historia opisana w powieści jest owocem mojej wyobraźni, a moi koledzy i koleżanki z liceum nie muszą się obawiać, że stali się pierwowzorem dla bohaterów.Od 2 do 10000 znaków