Aneta Krasińska

Kim jest Nicole, bohaterka "Gorzkiego smaku marzeń"?

Nie wyobrażam sobie życia bez marzeń. Za każdym razem, kiedy spełniam któreś z marzeń, szukam następnego, żeby wypełnić lukę. Każde z tych marzeń ma fantastyczny smak, którym później się delektuję, wspominając to, co przeżyłam.

PSX_20211010_181729.jpg

Gorzki smak jest wówczas, gdy realizacja marzenia nie idzie po naszej myśli. Trzeba mieć dużo siły, by mimo goryczy, nie poddać się i spróbować znaleźć dla siebie jakąś iskierkę nadziei, która da nam siłę do dalszego życia i poszukiwania szczęścia. Tak było w przypadku Nicole.

Nicole włamuje się do domu i do życia Laury, szukając dla siebie miejsca. Dziewczyna jest tajemnicza i nieprzystępna, dlatego wzbudza nieufność. Jednocześnie jej osobowość intryguje Laurę na tyle, że wbrew wszystkim i zdrowemu rozsądkowi coraz bardziej zagłębia się w jej historię.  

Nicole unika odpowiedzi na liczne pytania, choć widać, że cierpi i potrzebuje wsparcia. Odpychana przez rodzinę Wolfów wraca do Anglii, ale to tylko pogarsza jej sytuację w domu. Desperacka prośba o pomoc stawia na nogi Laurę i Milenę. Nie wiedzą, czego mogą się spodziewać, jednak obydwie czują, że Nicole grozi niebezpieczeństwo. Nie mylą się... Tylko czy zdążą? Czy odnajdą nastolatkę, zanim nastąpi najgorsze? 

Jeśli chcecie się przekonać, co zgotowałam swoim bohaterom i lubicie powieści Jojo Moyes, to koniecznie sięgnijcie po powieść "Gorzki smak marzeń". 


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

"Gorzki smak marzeń" (KLIK)

"Słodki smak marzeń" (KLIK)

Od 2 do 10000 znaków