Aneta Krasińska

Cykl "Małe tęsknoty"

Cykl Małe tęsknoty będzie się składał z trzech powieści, których bohaterkami są trzy, a później cztery kobiety. Na pozór nic ich nie łączy. Nie znają się. Funkcjonują w innej przestrzeni. Mają inne zainteresowania, ale każda z nich pragnie tego, co najważniejsze: bliskości z drugim człowiekiem.

t%25C4%2599sknoty%2B1.jpg

KALINA

Pierwszy tom zatytułowany Marzenia Kaliny (wydanie 22. 10. 2017 r.) to gorzka opowieść o ludzkich frustracjach, niepewności i samotności, która potrafi osaczać, skutecznie pozbawiając człowieka energii do działania. Bohaterki poszukują szczęścia, ale ciągle coś staje im na drodze. Najważniejsze, że nie są bierne i wciąż poszukują. W końcu każda z nich przeżywa chwile radości dające wiarę, że zły los się od nich odwrócił. Czy oby na pewno???


ELŻBIETA

Drugi tom pt.: Pragnienia Elżbiety (wydanie 27. 02. 2018 r.) ukazuje ciąg dalszy losów bohaterek. Minęły trzy miesiące. W końcu kobiety mogą się spotkać, choć sytuacja wcale nie należy do przyjemnych dla żadnej z nich. Wzajemna niepewność i obwinianie się nie służy budowaniu relacji, a jednak coś zaczyna iskrzyć. Chęć niesienia pomocy zagłusza wszelkie słowa rozsądku i pcha Kalinę coraz bliżej Leny i Elżbiety. Tylko czy nie ściągnie na nią jeszcze większych kłopotów?


OLGA

Trzecia część pt.: Nadzieje Olgi (wydanie czerwiec 2018 r.) to ostatnie spotkanie z bohaterkami, które wkrótce zasiądą do wigilijnego stołu. Do grona dołączy Olga, bratanica Elżbiety. Kobieta dość nieufnie podchodzi do Kaliny. Nie rozumie jej. Widzi w niej kogoś, kto odebrał jej ciotkę, jedyną osobę z rodziny, która dobrze ją rozumiała, wprowadziła w świat sztuki i wspierała na początku kariery zawodowej. Kochała jej dzieci i wybaczała im figle. Obiektywnie patrzyła na małżeństwo Olgi i widziała jego mankamenty. Czy potrafiła pomóc bratanicy? Czy Kamila znajdzie szczęście? Czy Lena dostrzeże pomocną dłoń?


Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie już wkrótce. Więcej informacji na stronie: www.anetakrasinska.blogspot.com

Od 2 do 10000 znaków